петок, 17. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Пожар во зградата на „Тифани“ во Њујорк

Пожар во зградата на „Тифани“ во Њујорк

Пожар ја зафати зградата на „Tiffany & Co“ на Петтата авенија на Менхетен, чие реновирање чинеше 500 милиони долари. Засега не се знае што го предизвикало пожарот.

Според првичните информации, нема повредени иако дел од вработените се пренесени со амбулантни возила, јавија локалните медиуми.

Пожарот е регистриран во 9.38 часот утрото по локално време, во момент кога вработениоте се поготвувале да отворат.