среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Гореше угостителски објект во Центар, интервенирала Пожарна

Гореше угостителски објект во Центар, интервенирала Пожарна

На 30.10.2023 во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на подрачјето на Центар настанал пожар.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема. Увид бил извршен.