вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Македонија

Пејачката Едита од „министерки“ направи три естетски операции- Еве како изгледа за прв пат во јавноста по еден месец изолација (ФОТО)

Пејачката Едита од „министерки“ направи три естетски операции- Еве како изгледа за прв пат во јавноста по еден месец изолација (ФОТО)

Пејачката Едита Арадиновиќ неодамна ја шокираше јавноста откако реши да ја напушти групата „министерке“, а овој пат ја изненади јавноста со нејзиниот изглед.

Имено пејачката ја снема од сцената месец дена, а за тоа време имала дури три операции од кои едната естетска.

Станува збор за операција на носот, а како што вели таа тоа и било голема желба од минатото, но оваа операција морала да ја направи пред се поради здравствени причини.

-Јас носот сакав да го оперирам одамна, но исто така не сакав тоа никогаш да не го кријам од јавноста и тоа да биде некоја табу тема. Тоа одамна не е табу тема, јас имав сериозни проблеми поради кои и гласот ми се промени, па затоа оваа естетска операција беше неопходна, вели Едита.