четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Албански медиуми: Исчезнат државјанин на Албанија пронајден мртов во Скопје

Албански медиуми: Исчезнат државјанин на Албанија пронајден мртов во Скопје

Албански државјанин, кој пред неколку недели бил пријавен како исчезнат, бил пронајден мртов во Скопје.

– Р.К. кој пред неколку недели беше пријавен за исчезнат, е пронајден мртов во Северна Македонија. Неговото безживотно тело е пронајдено закопано во Скопје. Од извршената ДНК анализа и отпечатоци од прстите, е потврден неговиот идентитет, пренесуваат медиумите во Албанија.

Албанскиот медиум Балкан веб наведува дека станува збор за Рик Беу (35), жител на Кревиди кај Каваја. (МИА)

Најнови вести