петок, 1. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Диџеј Панчо: Абе ќе ја гушкате Универзална или ве вработија во администрација и по функции па некако не ви се гледа, нит слуша?

Диџеј Панчо: Абе ќе ја гушкате Универзална или ве вработија во администрација и по функции па некако не ви се гледа, нит слуша?

Македонскиот пејач Владимир Блажев попознат како Диџеј Панчо преку статус на Фејсбук прашува дали ќе ја гушкаат Универзална сала или сите тие ги вработија во администрација и по функции па некако не им се гледа нит слуша?

-Абе ќе ја гушкате универзална или ве вработија во администрација и по функции па некако не ви се гледа нит слуша а ?
А ти Петре да си рушиш и реновираш можеш по дома ова не е нит на мајка ти нит на татко ти, а уште помалце твое. Не можеш да рушиш традиција, историја и симбол на еден град па и на државата, ама па што знаеш ти од уметност и традиција така да ништо ново за тебе ????
#УниверзалнаСалаСимбилНаСкопје, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Абе ќе ја гушкате универзална или ве вработија во администрација и по функции па некако не ви се гледа нит слуша а ?
А…

Posted by Vladimir Blazev on Tuesday, July 28, 2020

Најнови вести