петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ДКСК ќе ја одржи 71-та седница

ДКСК ќе ја одржи 71-та седница

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 71-та седница.

На дневен ред, како што соопштија од ДКСК, е измена и дополнување на Упатството за рангирање на предметите за постапување на ДКСК по основ на доставени пријави бр. 03-2233/1 од 12 февруари 2021 година, како и работа по конкретни предмети.

Најнови вести