четврток, 25. јануари 2024. Вести денес: 0
home Вести

Ѓорчев: Шах – мат за Шекеринска, Оливер Спасовски и Мила Царовска

Ѓорчев: Шах – мат за Шекеринска, Оливер Спасовски и Мила Царовска

Шах – мат за Шекеринска, Оливер Спасовски и Мила Царовска во 1 минута. Матирани на купче, напиша во својата објава на Фејсбук Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ.

Имено, станува збор за видео од неговото синоќешно гостување во емисијата „200“ на телевизија Алсат, кога всушност пред самите екрани разоткри дека всушност СДСМ се тие кои што не ги почитуват здраствените препораки и самите уште пред еден месец без потребната заштита делеа летоци низ градовите во Македонија, а кога и речиси пола нивно раководство завршија во изолација, некои од нив и се заразија со Ковид-19, а целата нивна пратеничка група од ИЕ2 заврши во домашна изолација.

Најнови вести