понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Голем пожар во населба Лисиче- горат неколку куќи

Голем пожар во населба Лисиче- горат неколку куќи

Голем пожар вечерва избувнал во скопската населба Лисиче.

Според првичните информации, зафатени се неколку куќи во близина на трговскиот центар.

Противпожарните екипи се на терен и работат на локализација на пожарот.

Како што дознава Курир, пожарот избил во куќа во која живее 8-члено смејство, со две мали деца.

Најнови вести