четврток, 23. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ГРАЃАНИТЕ СЕ СПЛОТУВААТ – Битола е подготвена за вечерашниот голем протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата (ФОТО)

ГРАЃАНИТЕ СЕ СПЛОТУВААТ – Битола е подготвена за вечерашниот голем протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата (ФОТО)

Граѓаните масовно се подготвуваат за големиот протест вечерва пред Владата, а доказ за тоа се и самите граѓани кои преку социјалните мрежи од цела Македонија испраќаат пораки до оваа ненародна власт.

На пат кон Скопје се и битолчани кои порачаа дека е премногу и дека е време за промени.

„Битола е спремна!

Масовно битолчани денес се упатија на протестот пред Влада!

Ова е заедничка битка за нашата Македонија, за твојата и иднината на твоите деца.

ПРЕМНОГУ Е! ПРОТЕСТ ЗА ПРОМЕНИ.

Заедно, здружено, одлучно, за нашата Македонија.

Почетокот на крај на понижувањето – крај распродажбата на се што е македонско, крај на економската катастрофа !

Пред Влада 20:00 часот“, стои во статусот на еден од незадоволните граѓани од Битола.

„#ПремногуЕ #ПротестЗаПромени 🇲🇰

Се гледаме пред влада‼️

Македонија е на нозе‼️

👉Протест за промени‼️“, порача друг сограѓанит од Битола.

Најнови вести