понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Исчезна бранителот Предраг Петрушевски- Бинго, семејството бара помош

Исчезна бранителот Предраг Петрушевски- Бинго, семејството бара помош

Ќерката на бранителот Предраг Петрушевски- Бинго на социјалната мрежа „Фејсбук“ бара помош да се најде татко ѝ. Таа сподели информација дека Предраг исчезнал вчера. Последен пат бил виден во 9.15 часот по што му се губи секаква трага.

„Претпоставуваме дека е со автомобилот („пежо 406“, во сива боја, КУ 1998 АС). Телефонот му е дома. Облечен е во црна кожена јакна и фармерки. Ако некој го види или го има видено, нека се јави на 077/516-543 или нека ми пише на профилот“, апелираат најблиските.

Предраг Петрушевски- Бинго, претседател на Здружението на бранителите на Куманово, беше пријавен за исчезнат и на 1 декември 2014 година. Тогаш според медумите, тој бил недостапен за најблиските на неговиот мобилен телефон, по што бил пријавен за исчезнат во полиција. Но, веднаш потоа тој беше пронајден здрав и живот во својата викендичка.

Најнови вести