сабота, 11. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Јанакиески однесен во „Идризово“: Не се чувствувам безбедно

Јанакиески однесен во „Идризово“: Не се чувствувам безбедно

Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески,  е однесен во затворот „Идризово“. Тој за „Макфакс“ посочил дека не се чувствува безбедно.

„Земајќи во предвид што ми се случи претходно – не, но се ќе се издржи. Важно е фамилијата да биде здрава и жива“, рече Јанакиески за „Макфакс“.

Прашан за здравствената состојба, Јанакиески кажа: „Под седативи“.

Најнови вести