миле јанакиески

Пронајдени се 114 резултати на тема „миле јанакиески“
Вести

И Тасева по Калајџиев бара примена на правото за Јанакиески: Се надевам дека дилемите ќе се решат без влијание од јавноста

Универзитетската професорка и правник, Слаѓана Тасева, се согласува со Гордан Калајџиев дека судот може и треба да ги спои притворите...
Вести

Професор Калајџиев за случајот на Јанакиески: Нема пречка притворите на осудениот да му се засметаат во правосилна казна

Нема вистинска пречка притворите од различни постапки на осудениот да му се засметаат во правосилна казна; повеќето (ограничени) правници...
Вести

Јанакиески сведочеше во случајот „Топлик“: Немав никакво влијание во работата на второстепената комисија на Министерството

Одговорно тврдам дека немав никакво влијание во работата на второстепената комисија при министерството за транспорт и врски. Таа комисија...
Вести

Јанакиески: Како може за Канческа-Милеска која контактирала со уметниците да нема основ за кривично гонење, а за мене да има бидејќи контактирам со неа?

На денешните завршни зборови за предметот за организација на настаните на 27-ми април, Миле Јанакиески посочи дека дискутирал со Елизабета...