сабота, 2. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Миле Јанакиески позитивен на коронавирус, судењето за „Космос“ одложено

Миле Јанакиески позитивен на коронавирус, судењето за „Космос“ одложено

Поранешниот министер Миле Јанакиески денеска не се појави на судењето за „ТНТ“, поточно за рушењето на „Космос“ на бизнисменот Фијат Цановски. Неговите адвокати приложиле позитивен тест на Ковид-19, направен во приватната болница „Систина“, објави ФОКУС.

Доколку до крајот на месецот не се одржи рочиште за овој случај, ќе поминат 90 дена од рочиште до рочиште, поради што случајот би почнал од почеток.

 

Најнови вести