коронавирус

Пронајдени се 15515 резултати на тема „коронавирус“
Вести

Доктор Даниловски: Скандалозна е одлуката Македонија да не набави лек против коронавирус, зошто тактизирате?!

Епидемиологот Драган Даниловски смета дека е скандалозна одлуката на Комисијата за заразни болести да не го набави лекот против коронавирусот...
Регион

Расте бројот на заболени од Ковид-19 во Србија, идната недела состанок на Работна група за следење на ситуацијата со вирусот

Во текот на идната недела во Србија ќе се состане Работната група за следење на ситуацијата со Ковид-19, најавија српските здравствени...