недела, 19. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Лога: Во Министерството за правда се уште не е доставен записникот од седницата на Судскиот совет

Лога: Во Министерството за правда се уште не е доставен записникот од седницата на Судскиот совет

Министерот за правда Кренар Лога одговарајќи на новинарско прашање за настаните во Судскиот совет рече дека во Министерството за правда сеуште не е добиен записникот од седницата на Судскиот совет, која се одржа на 26 април, на која беше разрешена претседателката на Советот, Весна Дамева.

-Денеска проверивме пред да дојде овде дека такви записници не се пуштени кај нас, немаме никаква информација освен тоа што вие го имате дадено како медиуми. Другиот дел останува нејасен, бидејќи не е објавена никаква одлука во Службен весник. Така што не би сакал да навлегувам во оваа проблематика додека немам на хартија тоа што веќе го имам побарано како министер за правда, изјави Лога.

Најнови вести