вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски по средбата со Гаши: Разговаравме околу актуелната економска и политичка ситуација во државата

Мицкоски по средбата со Гаши: Разговаравме околу актуелната економска и политичка ситуација во државата

Денеска имавме средба со господинот Гаши. Разговаравме околу актуелната економска и политичка ситуација во државата. Разговаравме за сите теми кои се актуелни во моментот во државата, повеќе беше протоколарна средбата на негово барање се разбира, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-Ги претстави идните погледи и визија за како понатаму планираат како партија да се развиваат се разбира. Ние дадовме наши факти и аргументи како ја гледаме моменталната политичка ситуација во државата. Така да генерално тоа беа темите актуелни и во изминативе денови, потенцираше Мицкоски.

Најнови вести