вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

МВР со детали за пожарот во Василево

МВР со детали за пожарот во Василево

Целосно е изгорен салонот за мебел во кој вчера избувна пожар, информираат денес од полицијата.

Од МВР велат дека вчера околу 14:40 часот кај нив било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Скопје, поточно во индустриската зона Василево избувнал пожар во салон за мебел.

-При што објектот целосно изгорел, и покрај интервенцијата на екипа на Територијалната противпожарна единица Струмица, информираат од МВР.

Во пожарто нема повредени лица.

Најнови вести