понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

По два месеци без плата, Управата за матично доби директор

По два месеци без плата, Управата за матично доби директор

Владата го именуваше Бујар Дарлишта за в.д. директор на Управата за водење матични книги.

Управата два месеца немаше директор поради што вработените не земаа плата.

Поранешниот директор Ѓоко Котевски беше именуван за директор на затворот „Скопје“ во Шуто Оризари.

 

Најнови вести