среда, 6. март 2024. Вести денес: 0
home Вести

Полицијата денес ќе утврдува од што избувнал пожарот во Правда

Полицијата денес ќе утврдува од што избувнал пожарот во Правда

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на денешниот ден ќе се врши увид во Министерството за правда каде вчера избувна пожар.

Од МВР информираат дека кај нив вчера во 16:47 часот било пријавено дека на улица „Димитрије Чуповски“ во Министерство за правда, на 4-от кат избувнал пожар.

Пожарот е локализиран од страна на Противпожарна единица.

 

Најнови вести