сабота, 3. февруари 2024. Вести денес: 0
home Вести

Се запали куќа во Кисела Вода- пожарникарите на терен го локализираат пожарот (ФОТО)

Се запали куќа во Кисела Вода- пожарникарите на терен го локализираат пожарот (ФОТО)

Скопската пожарна на својот Фејсбук профил информира дека денеска интервенирале во Кисела Вода каде избувнал пожар во куќа.

Брзата реакција спречило ширење на пожарот и на соседните објекти.

-Информација!!!!!

Пожар на Мариовска бр.5 во о.Кисела Вода
Запалена кровна конструкција
?Брзата реакција ?‍?спречи ширење на пожарот и на соседните објекти
Пожарот е локализиран ???
Бидете безбедни и внимателни !!!

Најнови вести