среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Седница на Државната комисија за спречување на корупцијата

Седница на Државната комисија за спречување на корупцијата

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 76. седница, преку Зум платформата.

Како што соопштија од ДКСК, на дневен ред на седницата е работа по конкретни предмети.

Најнови вести