среда, 13. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Седница на собраниската Комисија за здравство

Седница на собраниската Комисија за здравство

Во Собранието на Република Македонија денеска седница треба да одржи собраниската Комисија за здравство.

На дневен ред се измените и дополнувањата на законите за комплементарна и алтернативна медицина, за санитарна и здравствена инспекција, за заштита од јонизирачко зрачење и радијациона сигурност и за лековите и медицинските средства, сите во второ читање и предложени од пратениците од владејачкото мнозинство.

Најнови вести