вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Села: Не се враќаме во Влада, но во политиката нема „не“

Села: Не се враќаме во Влада, но во политиката нема „не“

Зијадин Села во интервју на Радио Слободна Европа вели дека не верува дека во вакви околности ќе има шанса за влез на Алијансата на Албанците во Владата, но додава дека во политиката нема „не“.

-Не верувам дека таква шанса да се вратиме во Влада ќе има, бидејќи се работи за достоинство. Но, во политиката никогаш не постои не, но од друга страна во вакви околности не, вели Села во интервјуто.

Во врска со начинот на изгласување на Законот за употреба на јазиците и неговата содржина Села вели дека истиот е многу важен закон за албанското општество во Република Македонија и  дека не треба да се дели дали е тоа дел од реформите или не е дел од реформите.

Најнови вести