влада

Пронајдени се 1325 резултати на тема „влада“
Вести

Мицкоски: Владата на ДУИ и СДСМ за 6 години го зголеми долгот за речиси 2,5 милијарди евра за да имаат повеќе пари за наместени тендери, значи постои основано сомневање за историски политички грабеж од страна на политички криминалци

Економската политика на Владата на СДСМ и ДУИ или ДУИ и СДСМ ја доведе Македонија до бездната. Тие не чувствуваат никаква патриотска...
Економија

Владините луксузни „перки од ајкула“ преминаа во над 1.000 артикли: Од утре нов ценовен шок, еве што се’ ќе поскапи

Граѓаните утре повторно ќе се соочат со нов ценовен шок. Владата по итна постапка го донесе законот за повисоко ДДВ, но листата на производи...
Вести

Димитриеска Кочоска: Во војна помеѓу приватен сектор и Влада страдаат граѓаните, а власта не презема ништо за да ги заштити од ценовни шокови

Имаме период каде државата треба да троши на капитална инвестиција, а да ги намали останатите трошоци. Ние во капитални инвестиcии во...