четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Сообраќајот на патот Скопје-Велес по една коловозна лента

Сообраќајот на патот Скопје-Велес по една коловозна лента
Ѕид на сообраќајниот срам

Сообраќајот на автопатот Скопје-Велес, на потегот Катланово – Велес се одвива по една коловозна лента поради одрон.

Екипите на „Македонија пат“ се излезени на терен и работат на расчистување на одронот.

 

Најнови вести