вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Укината забраната за камиони на Стража

Укината забраната за камиони на Стража

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража, информира ЈП Македонија пат.

Забраната е укината во 13 часот.

Најнови вести