четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Христијан Мицкоски вечерва гостин во „Отворено студио“ на МТВ1

ВИДЕО: Христијан Мицкоски вечерва гостин во „Отворено студио“ на МТВ1

Вечерва во 20:15 на МРТ1, прво интервју на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски, по неговиот избор за лидер на партијата. МТВ- домаќин, гости- новинари од националните телевизии.

Најнови вести