сабота, 18. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Седум противпожарни возила интервенирале на пожарот кај Аква паркот

ВИДЕО: Седум противпожарни возила интервенирале на пожарот кај Аква паркот

Пожарот во депонијата кај Аква паркот во Скопје го гаснат 14 пожарникари со седум противпожарни возила.

Командантот на скопската противпожарна бригата Ѕвонко Томевски во изјава за Курир вели дека пожарот е под контрола и нема опасност за останатите објекти во близина.

Екипите остануваат на терен до целосно догаснување на пожарот.

Најнови вести