петок, 17. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ВОЗАЧИ ВНИМАТЕЛНО: Одрон на патот Велес – Градско – сообраќајот изменет

ВОЗАЧИ ВНИМАТЕЛНО: Одрон на патот Велес – Градско – сообраќајот изменет
илустрација

На регионалниот пат Р-1102 Велес – Градско (стариот пат) на излез од Велес поради поголем одрон сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.

На местото на работите е поставена соодветна сообраќајна сигнализација, соопшти АМСМ. (МИА)

Најнови вести