четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Општини

ФОТО: Бизарна сообраќајна незгода на петок 13 на кружниот тек „Карпалак” во Прилеп

ФОТО: Бизарна сообраќајна незгода на петок 13 на кружниот тек „Карпалак” во Прилеп

Чудна сообраќајна незгода се случила денеска на кружниот тек „Карпалак” во центарот на Прилеп.

Наш читател ни испрати фотографии на кои се гледа дека возачот удрил во сообраќаен знак и оштетил дел од заштитните стубчиња на тротоарот.

За среќа не е предизвикана поголема несреќа, велат очевидци.