вторник, 21. ноември 2023. Вести денес: 0
home Општини

(ВИДЕО) Фатен питон од 2,2 метри и тежок 12 кг во гевгелиско

(ВИДЕО) Фатен питон од 2,2 метри и тежок 12 кг во гевгелиско

На излезот на село Стојаково, вчера била пронајдена огромна мртва змија. Најверојатно е питон.

„Змијата ја најдов мртва до нашиот имот. Ја забележавме со татко ми и направивме некоја фотографија и видео. Такви змии во нашиот регион досега немаме забележано. Мислиме дека некој ја фрлил змијата тука. Најверојатно била нечие домашно милениче и умрела. На змијата немаше видливи траги дека е насилно убиена“, изјави за МКД.мк Петар Караѓошев од Стојаково.

 

Gepostet von Petar Karagosev am Sonntag, 3. März 2019