сабота, 18. ноември 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Автобусите од утре ќе возат по зимски возен ред

Автобусите од утре ќе возат по зимски возен ред

Ве информираме дека од утре, сабота (02.09.2023 год), согласно Одлуката за линиски превоз на патници во град Скопје, јавниот превоз ќе функционира по делничен зимски возен ред.

Возниот ред е достапен на веб страницата www.jsp.com.mk.