вторник, 28. ноември 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Без вода утре дел од улица „Козле“

Без вода утре дел од улица „Козле“

Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф-2“ на улица „Џумајска“ 21б, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на парните броеви на улица „Козле“ од број 30 до 86 во населбата Козле во Општина Карпош.

Како што информираат од РЦУК Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:00 часот до отстранување на дефектот.