четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Дополнителен број на автобуси по повод Задушница

Дополнителен број на автобуси по повод Задушница

По повод верскиот празник Задушница, утре (2.11.2018 година) и во сабота (3.11.2018 година), покрај редовната линија 59 (Карпош 3-Кучевишка бара/Гробишта Бутел), во сообраќај ќе бидат вклучени и дополнителен број на автобуси до гробишта Бутел кои ќе сообраќаат од Ново Лисиче (59А) и од Кисела Вода (59Б), информираат од ЈСП-Скопје.

Возниот ред може да се погледне на следниов линк http://www.jsp.com.mk/vest.aspx?vest=751.