недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Бекамови и ова лето во Хрватска: На омилениот остров за една ноќ плаќаат вртоглава сума

Бекамови и ова лето во Хрватска: На омилениот остров за една ноќ плаќаат вртоглава сума

Викторија и ејвид Бекам заедно со семејството и оваа година одлучија да летуваат во Хрватска.

Познатиот пар е виден на островот Лопуд, а ова е втора година по ред како престојуваат во областа Дубровник.

Синот Круз Бекам на својот профил на Инстаграм објави неколку фотографии од јахтата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CRUZ (@cruzbeckham)

Изнајмувањето на луксузниот комплекс за еден ден чини 10.000 евра за десет лица, додека цената на една ноќ е околу 1.400 евра.

Ова не е прв пат Бекамови да патуваат во Хрватска. Имено, славното семејство минатата година летуваше во Лопуд, а уште тогаш престојуваше во одморалиштето Lopud1483.

Покрај Хрватска тие лани ја посетија и Црна Гора по што одлучиле да купат луксузна вила на Јадранот, поточно во околината на Тиват.

Најнови вести