петок, 24. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Српскиот пејач скршен од тага ја погреба ќерката

ФОТО: Српскиот пејач скршен од тага ја погреба ќерката

Српскиот пејачк Милиќ Вукашиновиќ денеска скршен од болка кажува последно збогум за својата ќерка Маја, која се самоуби со голема доза лекови и дрога.

– Не постојат зборови со кои би ја опишал тагата. Беше талент, но одбра погрешен пат. Ги чуваме спомените кои секогаш ќе болат, изјави тој.

Неговите деца од другиот брак не се на погреб бидејќи сакал да ги поштеди од траумата.

Најнови вести