среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Овој детаљ го носеа и Лејди Ди и Кејт Мидлтон на своите свадби, ќе потфрли ли Меган Маркл?!

Овој детаљ го носеа и Лејди Ди и Кејт Мидлтон на своите свадби, ќе потфрли ли Меган Маркл?!

Меган Маркл се уште не се одлучила дали ќе носи тијара на венчавката со принцот Хари, а ако се одлучи за тијара, може да избере од една од најзначајните колекции во светот.

Кралицата Елизабета Втора, баба на принцот Хари, има повеќе од стотина тијари и според кралската традиција ќе и дозволи на Маркл да позајми една од нив.

Во кралската колекција има тијари со рубини, сафири и смарагди.

Одлуката на Меган најверојатно нема да биде позната до самата венчавка на 19. мај.

Маркл, 36-годишна американска актерка позната по својот изглед може да ги изненади сите и сепак да се одлучи да не носи тијара на венчавката.

Инаку, овој детаљ го носеа и Лејди Ди и Кејт Мидлтон.

Најнови вести