сабота, 2. декември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Сите емоции ќе се разбудат во вас: Слушнете како нашиот Тоше го пееше хитот на Оливер Драгојевиќ! (ВИДЕО)

Сите емоции ќе се разбудат во вас: Слушнете како нашиот Тоше го пееше хитот на Оливер Драгојевиќ! (ВИДЕО)

Нашиот непреболен Тоше Проески имаше ангелски глас пред кој сите замолкнуваа.

Тој ги пееше хитовите на најпознатите пејачи од Балканот, а меѓу нив секако, беше и Оливер Драгојевиќ.

Најдовме постара снимка која ќе ги разбуди во вас сите емоции. Слушнете како Тоше ја пее „Молитва за Магдалена“.

Најнови вести