петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

СУМА ОД КОЈА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО УМОТ – еве каде ќе живее Шакира по побегнувањето, вилата во Мајами е луксуз кој речиси никој не го поседува (ВИДЕО)

СУМА ОД КОЈА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО УМОТ – еве каде ќе живее Шакира по побегнувањето, вилата во Мајами е луксуз кој речиси никој не го поседува (ВИДЕО)

По разделбата со Пике, Шакира конечно со двата сина ја напушти Барселона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)


Таа се враќа во Америка, во својот луксузен дом во Мајами, кој иако бил ставен на продажба во 2018 година, не успеал да ја постигне посакуваната цена па сеуште е во нејзина сопственост.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)

Имотот е лоциран во една од најексклузивните области на Мајами и моментално се проценува дека вреди повеќе од 17,5 милиони долари.

Во видеото подолу, подетално видете каде ќе живее славната пејачка.

Најнови вести