куќа

Пронајдени се 176 резултати на тема „куќа“
Познати

ЗА ОВА ВИ СЕ ПОТРЕБНИ ВРЕЌИ ПАРИ: Погледнете во каков дом се всели пејачката Марија Микиќ, вилата е како од турските серии (ФОТО)

Пејачката Марија Микиќ и нејзиниот сопруг Јован Пантиќ на почетокот на оваа година се преселија во нов дом. Сето тоа парот го направи...
Познати

ЗДАНИЕ КОЕ ЛИЧИ НА ХОТЕЛ – домот на Цеца во Житораџе опколено со огромни ѕидови и метална капија, а еден детаљ внатре се гледа само од дрон (ВИДЕО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ е родена во српското село Житораџе во близина на Прокопље каде и пораснала со својата сестра Лидија и родителите,...
Познати

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ДОМОТ НА АЛЕКСАНДРА ПРИЈОВИЌ ВРЕДЕН 500 ИЛЈАДИ ЕВРА – огромна порта и ѕидини да го прикријат тајниот двор, а клавирот е посебен (ФОТО)

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ набргу по венчавката купија куќа во елитната белградска населба...
Познати

ДАЛЕКУ ОД ЛУКСУЗНА ВИЛА И ЗЛАТНИ ПОРТИ – Дино Мерлив со децении живее во најстарото маало на Сараево, соседите му дишат во врат (ФОТО)

Иако може да си дозволи да живее каде што ќе посака и да има вила каква што тој сака, сепак Дино Мерлин не ја менува својата стара адреса. Легендарниот...
Познати

СЕМЕЈСТВОТО НОСИ ГОЛЕМО ПРОКЛЕТСТВО: Од зборовите на соселаните на Ана Николиќ ќе ви се заледи крвта, ова е нејзината куќа во родното село – ЦЕЛА СЕ РАСПАЃА (ВИДЕО)

Српската пејачка Ана Николиќ веќе со денови е во центарот на вниманието поради скандалот кој се прошири на социјалните мрежи поврзано...
Познати

НАЈГОЛЕМА Е ВО СЕЛОТО, А ЕДЕН ДЕТАЉ Е ИСТИ КАКО ВО ВИЛАТА НА ДЕДИЊЕ – еве како изгледа родната куќа на Цеца, ќе се изгубите од големината на истата! (ФОТО)

Иако имаат услови да живеат каде што ќе посакаат, родителите на ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, мајката Мирјана и таткото Слободан...
Познати

СУМА ОД КОЈА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО УМОТ – еве каде ќе живее Шакира по побегнувањето, вилата во Мајами е луксуз кој речиси никој не го поседува (ВИДЕО)

По разделбата со Пике, Шакира конечно со двата сина ја напушти Барселона.   View this post on Instagram   A post shared by Shakira (@shakira) Таа...