среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ЗА ОВА ВИ СЕ ПОТРЕБНИ ВРЕЌИ ПАРИ: Погледнете во каков дом се всели пејачката Марија Микиќ, вилата е како од турските серии (ФОТО)

ЗА ОВА ВИ СЕ ПОТРЕБНИ ВРЕЌИ ПАРИ: Погледнете во каков дом се всели пејачката Марија Микиќ, вилата е како од турските серии (ФОТО)

Пејачката Марија Микиќ и нејзиниот сопруг Јован Пантиќ на почетокот на оваа година се преселија во нов дом.

Сето тоа парот го направи пред да дојде нивното второ дете, а куќата која ја купиле за пола милион евра е вистинска семејна оаза.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Mikic (@wwwmarijamikiccom)

Пејачката во една прилика изјавила дека дома не е само за време на викендот кога настапува, а сите останати денови е дома со децата иако не може да се избори со нивното правење на неред.

-Тука се бабите кога настапувам и помагаат. Нон стоп сум со нив, освен петок и сабота кога навечер имам настапи, а они тогаш спијат. Инаку во куќата секој ден е хаос од играчки и не можам да стигнам да ги расчистам, вели пејачката.

Таа додава дека целиот живот израснала во зграда и од секогаш сонувала да живее во куќа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Mikic (@wwwmarijamikiccom)

-Се одлучивме да преземеме некои чекори и сега имам свој дом. Малку сме оддалечени од градот, што и тоа како сакав. Градскиот метеж ни стана товар од кога имаме деца, додава Микиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Mikic (@wwwmarijamikiccom)

Инаку во домот преовладуваат деталите, особено во дневната соба каде има многу врамени слики од децата, а на една од полиците се гледа и наградата добиена на „МАК наградите“ оваа година.

Веднаш до дневната соба е кујната и трпезаријата, а дворот е вистински рај за семејството кое нема потреба да оди во кафуле за да прошета.

Најнови вести