недела, 10. декември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Светот ја засака за време на СП, а сега удри по Колинда: Овој детаљ хрватската претседателка го украде од Меланија Трамп (ФОТО)

Светот ја засака за време на СП, а сега удри по Колинда: Овој детаљ хрватската претседателка го украде од Меланија Трамп (ФОТО)

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ во својот претседателски дом го угости израелскиот претседател Рувен Ривлин и за таа прилика избра светло син комплет.

И не би било тоа ништо чудно ако идентичен костим не носела и Меланија Трам за инаугурацијата на својот сопруг, кога многумина ја споредуваа со Џеки Кенеди.

Хрватската претседателка одлучила да игра сигурно, па облекла исти чевли како и првата дама, а направила и слична фризура.

Единствено што ѝ недостасува се ракавици, кои по овие жештини никако не можела да носи.

Најнови вести