петок, 1. декември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Заборавете на Дара Бубамара, пристигна Мара Буба Дара: Има 23 години, а слушнете како пее (ВИДЕО)

Таа е  Марина Врдољак, млада девојка која одлучила вниманието да го привлече така што нејзиното уметничко име ќе биде Мара Буба Дара.
Заборавете на Дара Бубамара, пристигна Мара Буба Дара: Има 23 години, а слушнете како пее (ВИДЕО)

Ако до сега сте слушнале за Мара Буба Дара сигурно сте помислиле дека некој со сигурност се шегува на сметка на Дара Бубамара.

Можеби сепак и станува збор за шега, поради тоа што девојка од Босна го украла уметничкото име на Дара Бубамара, се нарекува Мара Буба Дара!

Таа е  Марина Врдољак, млада девојка која одлучила вниманието да го привлече така што нејзиното уметничко име ќе биде Мара Буба Дара.

Марина на 15 години почнала да пее откако победила на караоке, па момчиња ја повикале да настапува со нив. Под името Мара Буба Мара снимила две песни, еден дует “Akcija” и една соло песна “Snjeguljica”.

Најнови вести