понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

ФОТО: Судбината на Мелек нè шокираше од првата епизода, а еве ја реалноста за оваа мала ѕвезда

ФОТО: Судбината на Мелек нè шокираше од првата епизода, а еве ја реалноста за оваа мала ѕвезда

Серијата „Се викав Мелек“ носи потресна судбина на едно малечко девојче кое е жртва на семејно насилство.

Уште на правата епизода ги разбуди сите емоции кај гледачите, а допрва следуваат потресни епизоди од животот на мелечкото девојче.

Имено, приказната е базирана за децата кои се жртва на семејно насулство во Азија, а откако се снимаше првата сезона во 2016 година, режисерот и сценаристите ја започнаа и втората сезона која ја реализираа до самиот крај на 2017 година.

За Мелек или малото талентирано осумгодишно девојче Берин Гокјилдиз ова не е прва улога.

Досега се има појавено во уште три серии и неколку реклами, па оттука нејзините телевизиски и актерски ангажмани постојано се зголемуваат.

Имаку за улогата на Мелек таа веќе доби и награда на престижните филмски награди во Труција.