понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Личи на неговата мајка: Ова е вистинското семејството на убавиот Бурак Озџивит (ФОТО)

Личи на неговата мајка: Ова е вистинското семејството на убавиот Бурак Озџивит (ФОТО)

Турскиот актер Бурак Озџивит сме го гледале во повеќе серии, а моментално кај нас е актуелен со улогата на Кемал во серијата „Карасевда“.

Турските медиуми будно го следат неговиот приватен живот, па на интернет лесно може да се пронајдат информации и фотографии од неговата приватност и семејството.

Од приложеното може да се види дека Бурак ги има очите на мајка си и доста наликува на неа, но гените не го заобиколиле ниту оние од неговиот татко.

Бурак  ја има и сестра си Бурчин (десно до него) која исто така е вистинска убавица.