петок, 1. декември 2023. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Политичарот се исмеваше со смртта на синчето на Жика – актерот брутално му одговори

Политичарот се исмеваше со смртта на синчето на Жика – актерот брутално му одговори

Несудениот претседател на Србија, Андреј Фајгељ, со твит за починатото синче на актерот Жика Тодоровиќ ја разбесни јавноста.

Откако актерот го снајде огромна трагедија која буквално го скрши и него и сопругата, кандидатот за претседател напиша дека тоа е казна за актерот за филмот кој го снимил.

– Еднаш на нашиот актер му умре бебето и медицината нема објаснување. Тој ист актер силуваше бебе на филмското платно, гревовите се наплаќаат, напиша тој.

Денеска на ова му врати познатиот актер Сергеј Трифуновиќ, изреволтиран од грозоморната објава:

– Мајмуне болен, да го гледаше филмот ќе знаеше дека истиот тој актер кој остана без син, згрозен замина од сцената, напиша Сергеј.

Синчето на Жика денеска беше кремирано.