понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home ТВ и Филм

Влева страв во коски: Најгледаниот хорор добива морбидно продолжение (ВИДЕО)

Снимањето на вториот дел е планирано да започне на 18-ти јуни, а доколку се оди според планот ќе трае до октомври или ноември оваа година.
Влева страв во коски: Најгледаниот хорор добива морбидно продолжение (ВИДЕО)

За хоророт It, кој имаше најголема заработувачка минатата година е планирано ново продолжение.

Снимањето на вториот дел е планирано да започне на 18-ти јуни, а доколку се оди според планот ќе трае до октомври или ноември оваа година.

Приказната ќе започне 27 години по случувањата од првиот дел, а се уште не се знае кои актери ќе бидат дел од продолжението.

За кловнот Пенивајз еден од фаворитите е актерот Бил Скарсгард. Премиерата на филмот се очекува да биде во септември 2019 година.