понеделник, 25. декември 2023. Вести денес: 0
home Останати спортови

Двократната светска шампионка го шокираше светот: Прв пат? Имав само 12 години (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Овие денови многу се зборува за Коукалова, но не поради резултатите, туку за автобиографијата која ја објави и деталите за приватниот живот.
Двократната светска шампионка го шокираше светот: Прв пат? Имав само 12 години (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Сребрената олимпијка од Сочи, 28 годишната Чехиња Габриела Коукалова, ја објави својата автобиографија во која откри бројни детали од приватниот живот. Се борела со анорексијата и откри дека многу рано ја изгубила невиноста.

28 годишната Габриела Коукалова на Зимските олимпски игри во Сочи пред четири години освои два сребрени медали во биатлон.

Таа двократна светска шампионка во овој спорт и една од најуспешни чешки биатлонки. Мајка и е Габриела Свободова, поранешна скијачка тркачка, која исто така има освоено сребро на Олимписките игри во Сарајево во 1984 година.

Овие денови многу се зборува за Коукалова, но не поради резултатите, туку за автобиографијата која ја објави и деталите за приватниот живот. Исто така открила дека се борела со анорексијата, како и дека во тешките периоди животот јадела тампони натопени со вода.

Таа ја шокираше јавноста со информацијата дека невиноста на 12 години.

-Првата љубов ми беше биатлонец во средно училиште. Но, невиноста ја изгубив многу порано, кога имав 12 години. Беше пријател на мојата сестра, многу нежен. Уживав, а после не можев да престанам на сексот, кажа Чехињата и додава:

-Сексот им помага на жените, мене тоа ми е како медитација. Добро, немам време за тричасовно практицирање, но секако помага.

#sportovecroku #2017 #selfie #happy

A post shared by Gabriela Soukalova – Koukalova (@gabrielasoukalova) on

#gabrielasoukalova #gabrielakoukalova #veronikazvaricova #smile #happy

A post shared by Gabriela Soukalova – Koukalova (@gabrielasoukalova) on

#smile #happy #canmore #biathlon #gabrielasoukalova #czechteam

A post shared by Gabriela Soukalova – Koukalova (@gabrielasoukalova) on

#gabrielasoukalova #czech #sport #biathlon #me #happy

A post shared by Gabriela Soukalova – Koukalova (@gabrielasoukalova) on