среда, 17. јануари 2024. Вести денес: 0
home Останати спортови

ФОТО: Швајцарците му се поклонија на Новак- во Женева дочекан со слатко изненадување

ФОТО: Швајцарците му се поклонија на Новак- во Женева дочекан со слатко изненадување

Новак Ѓоковиќ во Швајцарија, татковината на неговиот „лут“ ривал Роџер Федерер бил дочекан со една слатко изненадување.

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ после освојување на шампионската титула на Вимблдон се упатил со семејството на заслужен одмор. После неколку поминати денови во Шпанија кај својот брат Марко, Ноле сега е во Швајцарија.

И тоа во Женева. Таму бил дочекан со интересен десерт во хотелот. Погледнете: