четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Останати спортови

Надал неизвесен за АО

Надал неизвесен за АО

Во моментов најдобриот светски тенисер Рафаел Надал поради повредата на десното колено, не се знае дали ќе настапи на првиот Грен слем турнир во годината, Австралија Опен кој почнува на 15 јануари.

Шпанецот со сигурност нема да настапи на егзибицискиот турнир во Абу Дабу.

Тешко е дека Надал ќе се подготви за турнирот во Бризбејн (1-7 јануари), по што следува Грен слемот во Мелбурн.